Governors Who Have Left in the Last 12 Months




 Name Category Appointed by Length of Office Committees ResponsibilitiesBusiness/
Pecuniary 
Interests
 Start Date End Date
Mr Keith WilkieCo-optedGoverning Body 4 YearsSites & Buildings None21/09/2015 16/04/2018
Mr Chris AllenCo-optedGoverning Body 4 YearsStaff & Finance
Sites & Buildings
 None12/12/2000 20/03/2018
Mr Keith JanesParent GovernorParent Body 4 YearsPRCSA LinkNone13/04/2016 30/04/2018
Mr Peter KingCo-optedGoverning Body 4 YearsSites & BuildingsChair of the Sites & Buildings Committee
None05/09/2002 20/07/2018
Mr Henk van den BergParent GovernorParent Body 4 YearsPR
Curriculum
Chair of the PR CommitteeNone25/05/2013 20/07/2018